Дієва економіка для важких часів

  • Видавництво: Наш Формат
  • Автор: Естер Дюфло , Абхіджіт Банерджі
  • Мова видання: Українська мова
  • Перекладач: Роман Клочко
  • Рік видання: 2021
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 416

Анотація

Економіка майбутнього: зробити світ людянішим.


ТЕМАТИКА КНИГИ

Світова економіка, економічна теорія, прийняття рішень, торгівля, податки, кліматичні зміни.


ОПИС КНИГИ "ДІЄВА ЕКОНОМІКА ДЛЯ ВАЖКИХ ЧАСІВ" ЕСТЕР ДЮФЛО, АБХІДЖІТА БАНЕРДЖІ

Апокаліпсис можна спинити — принаймні економічний. Майбутнє може бути інакшим — із доступом до освіти, подоланням бідності, захистом мігрантів і вирішенням кліматичних проблем. У цьому переконані Абхіджіт Банерджі й Естер Дюфло. Вони з 2003 року досліджують, як урівноважувати економіку й боротися з бідністю, а 2019-го навіть отримали за це Нобелівську премію.


ДЛЯ КОГО КНИЖКА ДІЄВА ЕКОНОМІКА ДЛЯ ВАЖКИХ ЧАСІВ

Для широкого кола читачів, всіх, хто хоче дізнатись та сформувати власну думку про велике коло питань, від яких залежить майбутнє економіки та й взагалі доля світу: торгівля, клімат, міграція, податки, субсидії, безумовний основний дохід, освіта, ціна економічного зростання.


ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ ЦЮ КНИГУ?

Науковці тверезо вивчають факти, спростовують міфи, скептично ставляться до чудодійних рецептів і описують, який вигляд матиме дієва економіка для важких часів. Чи правда, що імміграція негативно позначається на зарплатах місцевим? Що таке «китайський шок» і як він впливає на світову економіку? Що переважить на терезах штучного інтелекту: допомога людству чи зникнення багатьох професій і безробітність? Про це та інше ви довідаєтеся з книжки, яку радять почитати Білл Ґейтс, Дарон Аджемоґлу й Тома Пікетті.


ПРО АВТОРІВ

Абхіджіт Банерджі— економіст родом з Індії, співзасновник Лабораторії з дослідження проблем бідності при Массачусетському технологічному інституті, член Консорціуму з питань фінансових систем і бідності. Співавтор книжки «Економіка бідності» («Наш Формат», 2017). У 2019 році разом з Естер Дюфло отримав Нобелівську премію за експериментальний підхід у боротьбі з бідністю.


Естер Дюфло— американка французького походження, економістка, наукова асистентка Національного бюро економічних досліджень США. Керує програмою з економіки розвитку при Центрі досліджень економічної політики. У 2012 році увійшла до списку «100 світових мислителів» за версією журналу Foreign Policy.


КНИЖКИ НА СХОЖУ ТЕМАТИКУ

«Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів», Естер Дюфло, Абхіджіт Банерджі, «Наш Формат», 2017 рік

ВІДГУКИ ПРО КНИГУ ДІЄВА ЕКОНОМІКА ДЛЯ ВАЖКИХ ЧАСІВ

Банерджі та Дюфло занурюються у сфери нових досліджень, що ставлять під сумнів традиційні погляди на різні проблеми, і пропонують переконливе бачення того, як їх розв’ язати. Цю працю обов’язково варто почитати. — Тома Пікетті, автор книжки «Капітал у ХХІ столітті»

У бурхливі часи, коли під прапором економіки об’єдналися погані стратегії та ідеї, здоровий глузд і дієва економіка потрібні ще більше, ніж зазвичай. Ця різнобічна та приваблива книжка прояснює ситуацію і показує, що розумні економічні ідеї можуть багато чого навчити. Не лише в тому, що стосується міграції, торгівлі, автоматизації та зростання, а й у сфері довкілля та політичного дискурсу. — Дарон Аджемоґлу, співавтор книжок «Чому нації занепадають» і «Вузький коридор»

Автори переконливо доводять, що емпірична економіка містить відповіді на багато прикрих проблем — від популізму до політики ідентичності, — особливо коли економісти готові вийти за межі своєї галузі. — Financial Times

НАЙКРАЩІ ЦИТАТИ КНИЖКИ

Чому імміграція позитивно впливає на зарплати місцевих низькокваліфікованих працівників


Новоприбулі витрачають гроші: відвідують ресторани, ходять до перукарів та за покупками. Це створює робочі місця здебільшого для інших низькокваліфікованих людей. Друга причина, чому низькокваліфікована міграція може підвищити попит на працю,— це сповільнення процесу механізації. Через перспективу мати надійне джерело постачання низькооплачуваних працівників працеощадні технології менш привабливі. По-третє, роботодавці можуть планувати реорганізацію виробництва для раціонального використання нових робітників, створюючи нові посади для місцевого низькокваліфікованого населення. Наприклад, у Данії місцеві низькокваліфіковані робітники зрештою виграли від напливу мігрантів почасти тому, що це дозволило їм змінити професію.

Про видавництво «Наш Формат»

Видавництво «Наш Формат», засноване в 2006 році, – лідер на ринку ділової та світоглядної літератури. «Наш Формат» видає якісний нонфікшн українською, а також у 2020 заснував Дитячу редакцію, щоб творити для українських дітей книжки, з якими вони виростуть розумними і талановитими. Мета - формувати нову українську еліту та змінювати масштаб мислення читачів. Серед виданих книг: твори лауреатів Нобелівської та Пулітцерівської премій, бестселери New York Times та The Economist.

Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р