Про нас

Про нас

Львівський книжковий ярмарок “Форум видавців” - 

один з найбільших українських книжкових ярмарків та один з наймасовіших заходів подібного типу в Східній Європі.

Головні експозиції розташовуються у Палаці мистецтв (вул.Коперника, 17) біля палацу Потоцьких (вул.Коперника, 15), а також на алеї Проспекту Свободи між пам'ятником Тарасові Шевченку та Оперним Театром.

 

Перший «Форум видавців у Львові» відбувся у вересні 1994 року в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького. За словами засновників, він «був відповіддю на кризу 1992-1993 років, яка перетворила книготорговельну мережу України на пустелю» і «мав стати платформою для ділового спілкування учасників книжкового ринку, насамперед видавців із книгарями, а також для залучення до дискусії ширшого культурного кола: авторів, перекладачів, редакторів, художників, музикантів».

 

Перший «Форум» складався з книжкового ярмарку, участь в якому взяло 57 учасників та комплексу з 25 фахових і літературних заходів. Він відбувся за підтримки Міжнародного фонду "Відродження у співпраці з новоствореною Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів, яка складалась з 5-ти видавництв. А першими відвідувачами “Форуму” було 1500 осіб.

 

У 2020р. через пандемію COVID-19 Львівський книжковий ярмарок, вперше з часів створення, було скасовано. 

А роком раніше, у 2019 р., Палац мистецтв, подвір'я Палацу Потоцьких та алея проспекту Свободи традиційно перетворились на одну з найбільших «книгарень» України.

Книжковий ярмарок в Палаці Мистецтв у 2019 р. відвідало 31 610 осіб, а  на ярмарку на проспекті Свободи орієнтовно побувало близько 55 тис. львів’ян та гостей міста.

Після дворічної вимушеної перерви Львівський книжковий ярмарок “Форум видавців” знову запрошує всіх на книжкове свято.

До зустрічі на Форумі!Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р