Антологія української кінокритики 1920-х. Том 3. Кіно/Слово

  • Рік видання: 2019
  • Обкладинка: тверда

Анотація

Антологія української кінокритики 1920-х - нова книжкова серія Довженко-Центру, що досліджує та об'єднує найцікавіші, оригінальні та впливові критичні статті 1920-х років про кіно.

Том 1. Кіно / Слово.

Третій том антології присвячено рефлексіям про роль слова й літератури у виробництві, спогляданні та аналізі кінофільмів. Хоч як це парадоксально, німе кіно нерозривно пов'язане зі словом. Українізація кіномистецтва 1920-х років великою мірою сталася завдяки залученню літераторів до кіновиробництва. Українські письменники миттєво відгукнулися на появу нового медіума віршами, фейлетонами, іншими літературними жанрами, оспівуючи принади та засуджуючи вади нового мистецтва. Про винайдення "мови кіно" активно дискутували перші режисери і оператори, історики і кінокритики, намагаючись осмислити специфіку й закони кінематографа.


Своєю чергою, кінематографічна естетика і монтаж вплинули на літературні жанри й форми, зокрема на футуристичну поезію і прозу, графічний дизайн, газетну вестку, мистецтво плаката.


Упорядники антології Станіслав Мензелевський та Олександр Телюк. Авторка передмови: Ярина Цимбал.

Про видавництво «Національний центр Олександра Довженка»

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 5000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.

Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р