Етнографічні групи українців Карпат. Гуцули

  • Рік видання: 2020
  • Обкладинка: тверда

Анотація

Багатий реліктовими елементами і гуцульський фольклор, особливо обрядові пісні, казки, легенди, замовляння, пов’язані з віруваннями і забобонами. В народній поезії гуцулів набули особливого розвитку такі пісенні жанри, як коломийка, співанка-хроніка. Неповторною своєрідністю відзначаються мелодика народного співу, інструментальна музика, традиційні танці, самобутнє народне мистецтво та ін.

Ще в минулому Гуцульщина славилася своїм багатим і своєрідним ужитково-декоративним мистецтвом: керамікою, різьбою по дереву, чудо-писанкою, художнім ткацтвом, вишивкою, художньою обробкою металу, шкіри, виробами із рогу. Неповторною колористичною гамою і художньою орієнтацією відзначається традиційний гуцульський одяг із властивими йому прикрасами і доповненнями (згардами, чересами, тобівками тощо).

Видання стане у нагоді як науковцям, так і широкому загалу зацікавлених культурним спадком гуцулів.

Про видавництво «Видавництво "Фоліо"»

Одне з найбільших видавництв в Україні. Існує на книжковому ринку понад 30 років, видає класичну та сучасну українську та перекладну літературу українською, російською, англійською, німецькою, польською мовами.

Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р