Книга, яку ви тримаєте в руках, ставить низку незручних, проте дуже вчасних запитань. Як закінчить своє правління президент Путін? Як у цей час поводитимуться різні російські інститути (як армія, МВС і ФСБ, так і регіональні еліти й олігархи)? Як на ці події реагуватимуть інші зовнішні гравці, передусім США, ЄС і Китай? Які наслідки матимуть різні сценарії зміни влади в Росії для її сусідів (зокрема України та центральноазійських держав), а також для потенційних сепаратистських рухів усередині самої РФ?
Герман Пірчнер, американський дослідник, який із 1982 р. вивчає Росію, вписує свій аналіз у глибоку порівняльну перспективу. Передусім автор демонструє історичний зріз змін влади в Росії – від Леніна до Єльцина. Інформація про те, як закінчували диктатори в різних частинах світу впродовж останніх 50 років, розкриває нам можливі варіанти відходу Путіна від влади. А інформація про стан міжнародних договорів, стороною яких є Російська Федерація, яскраво демонструє її ставлення до світового порядку, базованому на міжнародному праві. Які наслідки матиме відхід одного із найвідоміших диктаторів сучасності?
Книга буде цікавою для всіх, хто цікавиться актуальним і ретроспективним станом міжнародної політики, а також тим, хто хоче зрозуміти можливі сценарії в «Росії після Путіна».
Видавництво УКУ спеціалізується на виданні наукової, науково-популярної та публіцистичної літератури гуманітарного профілю (богослов’я, історія, філософія тощо), публікуючи як праці українських авторів, так і переклади з класичних і сучасних мов.