Книга Рути – це історія жінки-чужинки, не юдейки, а моавитянки, яка власним життям показала хесед – непохитну любов до іншої особи. Тверда настанова Рути, яка сама була бездітною вдовою, не покинути свою свекруху Ноему, теж удову, а подорожувати з нею до Юди, залишивши рідну країну, – відважне рішення. У цій книзі біблійна авторка навчає, що чужинці, які увірували в Ягве, можуть бути праведними й належати до вибраного народу. Історія цієї жінки-чужинки, іммігрантки, протистоїть ексклюзивістській політиці Езри та Неємії, зокрема викресленню жінок-чужинок і їхніх дітей із життя юдеїв, котрі повернулися з Вавилону (Ез 9–10; Нм 9–10; 13:23–31). У ній авторка подає приклад, яким чином чужинці можуть стати членами вибраного народу. Добровільне визнання Ягве єдиним Богом та виконання Закону Мойсея, що полягає в допомозі тим, хто потребує, є умовами «входу в громаду Божу».
Це історія про жіночі стратегії мігранток, яка завершується перемогою особи над обставинами і стереотипами, веде до перемін у суспільних відносинах.
Коментар на книгу Рути є п’ятою книжкою в серії коментарів на книги Старого Завіту.
Видавництво УКУ спеціалізується на виданні наукової, науково-популярної та публіцистичної літератури гуманітарного профілю (богослов’я, історія, філософія тощо), публікуючи як праці українських авторів, так і переклади з класичних і сучасних мов.