Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» презентувало свій перший комікс

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» презентувало свій перший комікс

Неочевидні українські сенси у коміксах «Троє проти зла» від Тараса Ярмуся та Ярослава Світа на Львівському Книжковому ярмарку.

Директор «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ» Іван Малкович ніколи не думав про видавництво коміксів. Однак, «Троє проти зла» змінили це переконання чоловіка. Українська символіка та непримітивна тематика стали причиною успіху робіт Ярослава Світа та Тараса Армуся.

Видавництво видало одразу дві частини коміксу, а над третьою хлопці вже працюють. «Троє проти зла» розповідає історію друзів із Сихова, які перенеслись в альтернативну реальність і втрапили у справжню пригоду.

««Троє проти зла» - це не просто пригодницький комікс, це – платформа для пошуку неочевидних українських сенсів, бо Україна – це не лише вишиванка та шаровари. У цих коміксах ми намагаємося шукати сенси, що можуть бути конкурентними і можуть розповісти більше про українську культуру», – зазначив Ярослав Світ.


Саме тому на сторінках коміксу читач зустріне як і персонажів українських казок так і мітології, серед яких: Котигорошко, Дід Ох, Злидні, Песиголовці, Верлиоко.

Окреме місце Ярослав і Тарас відвели символіці: якщо уважно придивитися, то в зображеннях деяких тварин можна прогледіти техніку примітивізму, яку так любила використовувати у своїх роботах українська художниця Марія Приймаченко. Наприклад, на руках братів Жайворонків можна зауважити тату, створені у стилі Петриківського розпису, а у плей-листі головного героя коміксу Антона читач побачить композиції маловідомих українських виконавців. 

Автори подбали і про те, щоб відійти від стереотипних історій про юних героїв, тож показали взаємодію одразу трьох поколінь: тут і підлітки, і старша молодь, і деякі персонажі вже солідного віку – як-от той же Котигорошко.


Перші українські комікси від видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» можна придбати на стендах видавництва та книгарнях міста.


Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р