Книгу присвячено українському вченому в галузі електротехніки, одному з організаторів післявоєнної вищої освіти на Львівщині – Миколі Григоровичу Максимовичу, який десять років був ректором Львівської політехніки і вісімнадцять – Львівського університету ім. Івана Франка. Микола Максимович – доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки Української РСР, депутат Верховної Ради УРСР 8–10-го скликань, член української делегації на сесіях Генасамблеї ООН… У книзі зроблено спробу подивитися на його життєву дорогу з різних ракурсів, тому розповідь має відгалуження – короткі відступи, сплески спогадів про тих, хто знав Миколу Максимовича, був дотичним до нього. У канві життєпису – історичні екскурси, асоціативні паралелі, архівні штрихи, і це створює рисунок того, що вже відійшло, але залишило слід по собі, дістало продовження й новий розвиток.
Особливість книжки ще й у тому, що чи не вперше за роки Незалежності України зроблено спробу зняти пропагандистську сухозлотицю з постаті дружини Миколи Максимовича – члена КПЗУ Марії Кіх, чиє ім’я добре знали в Радянському Союзі.
Видання здійснено в межах проекту з історії Львівської політехніки. Книга про Миколу Максимовича – четверта із серії спогадів про ректорів-політехніків радянського періоду і початків Незалежності: раніше побачили світ життєписи Юрія Рудавського, Михайла Гаврилюка, Григорія Денисенка.
We publish different reference literature, fiction and advertisement literature. We provide complete service of publishing operations. Distribution of publishing products in our own chain of bookstores at the Lviv Polytechnic National University.