П’ятий день на 28 «Форумі видавців» у Львові

П’ятий день на 28 «Форумі видавців» у Львові

Зустріч з Максом Кідруком, Спільний роман Андрія Куркова та Юрія Винничука, Нова книга Тамари Горіха-Зерня «Принцип втручання» та інші цікаві події.

 

Макс Кідрук на Львівському «Форумі видавців».

На зустрічі говорили про новий цикл письменника «Нові темні віки».


««Нові темні віки» — це серія романів про майбутнє. Для себе я їх позначаю як історичні романи навпаки. Історичні романи через долі звичайних людей зображують якісь глобальні процеси минулого. Я хочу зробити теж саме, але про майбутнє. Формально «Нові темні віки» — це фантастика, але я докладу всіх зусиль, щоб фантастики в них було якнайменше. Щоб не було миттєвих подорожей з Землі на Марс, а все було якомога реалістично», — зазначив Кідрук.

Події циклу сягають 2141 року. У світі майбутнього людству вдалось винайти ліки від старіння, але використовувати їх могли лише астронавти-колонізатори Марсу. Тому в людей з’являється багато гуманітарних й моральних проблем: нелегальний обіг ліків, корупція, бажання стати безсмертними та інші.

«Це роман не про колонізацію Марсу, а про майбутнє в цілому», — наголосив автор.


Також письменник провів для читачів мінілекцію з мікробіології та фізики.

 

Презентація спільного роману Андрія Куркова та Юрія Винничука — «Ключі Марії».

Учасниками зустрічі були український журналіст і письменник Юрій Винничук та генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький. Андрій Курков не зміг доєднатись до розмови наживо, оскільки знаходився на той момент поза межами України.  

 

Історія втілення спільного видання розпочалась із жарту, проте ідея для роману була вже давно. Письменники довго не могли зібратись разом, аби сісти та почати писати.

«Взагалі, коли дві наскільки цікаві людини працюють спільно, то окрема книжка має бути про те, як створюються подібні твори, і окрема історія як шукали назву»,  зазначив Винничук.

Першою була ідея назвати книгу «Іній в очах її». 

 

Генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький розповів, чому ім’я Андрія Коркова стоїть першим. Пояснення було простим. Андрій Корков придумав на одне слово більше, ніж Винничук. Тому пан Юрій  поступився місцем колезі.


Протягом зустрічі Юрій Винничук зачитував уривки з книги та робив акценти, зокрема, на історичних моментах (здебільшого подій, які відбувались у Львові).


Письменник не оминув дискусійного питання про Янівський концтабір:

«Весь час говориться про Бабин Яр, а не про Янівський концтабір, де ми знаєм імена тих людей - видатних особистостей. І загинуло там 200 тис, у той час, як у Бабиному Яру всього приблизно 60. Чомусь Бабин Яр має бути на першому місці, Янівський концтабір десь в одвірках».

 

Зустріч завершилась монологом Юрія Винничука про важливість історичних події та знання історії загалом.

 

Література про війну, але не про бойові дії: у Палаці Мистецтв презентували нову книгу Тамари Горіха-Зерня «Принцип втручання».

Авторка про різницю між книгою «Доця» та новим виданням:

«Друга книга «Принцип втручання» жодним чином не продовження «Доці» сюжетно. Але тематично — це друга серія нашого з вами кіна, яке ми проживаємо. Ми були одними у 2014 році, ми змінилися у 2016–2018 році й ми стали іншими у 2019–2020. Змінилася наша країна, ми подорослішали. Тож ця книга написана вже з іншої перспективи. Ключовою темою книги є війна, але не бойові дії. Радше співіснування та протистояння», — пояснила письменниця.

Говорили й про проблемні питання українсько-російської війни та важливість створення воєнної літератури. Також пані Тамара зазначила, що прагне говорити про війну не жіночим, не чоловічим, а людським голосом. Свій новий роман вона написала в жанрі детектив. Жінка вважає, що нетиповий вибір жанру допоможе поширити літературу з такою тематикою серед масового читача.


Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р