Другий день на 28 «Форумі видавців» у Львові

Публічне інтерв’ю з Юрієм Винничуком, Нова книга Дари Корній «Троян-зілля», Презентація книги Марти Богачевської-Хом’як. Та інші цікаві події.


У Палаці мистецтв відбулось публічне інтерв'ю з писменником Юрієм Винничуком. Пан Юрій представив свій новий роман «Вілла Деккера» та розповів про фестиваль «Вайнберґштрассе 21» у Винниках. Він наголосив, що тепер фестиваль відбуватиметься щороку.


Роман автора «Вілла Деккера» вийшов у видавництві «Фабула». Це розповідь про загадкові вбивства в передвоєнному Львові. Суміш історії, любові, політики, гумору та львівської говірки.

Без диваків та божевільних теж не обійшлося. Письменник відкриває завіси львівської історії, але не ідеалізованої, а справжньої.


«Львів породив та виплекав не тільки людей науки й культури, митців, письменників, артистів і журналістів. Оригінальною окрасою міста були також різноманітні диваки, без яких львівська вулиця не виглядала б такою веселою»


Дара Корній презентувала свою нову книгу  «Троян-зілля».

«Троян-зілля» – роман про звичайну жінку, в якої було десять викиднів. Головна героїня роману має прототип реальної жінки.

Нерідко в суспільстві жінки забувають про себе та керуються бажаннями інших: тиск оточуючих, репродуктивне насилля в суспільстві, народити спадкоємця для чоловіка чи улюбленого внука для своїх батьків.

Що б ви не робили, все буде марно, якщо ви не буде цього хотіти по-справжньому.


«Чому троян-зілля? В кінці ви це зрозумієте. Нам усім потрібен якийсь символ, щоб ми змогли себе витягнути з депресії або дозволили комусь витягнути нас», - зазначає Дара Корній.


Придбати нове видання Дариної книги ви можете на нашому Книжковому ярмарку.


Нова книжка Марти Богачевської-Хом’як «Громада – єпископ – Церква…»

До дискусії долучилися дослідники, що вже роками вивчають церковну історію та історію української діаспори: Вахтанг Кіпіані, митрополит Борис Ґудзяк, Анатолій Бабинський та Ірина Ключковська.


Говорили про важливість самостійності української церкви, різницю між релігійною та національною ідентичністю та можливі шляхи розвитку української греко-католицької церкви у США сьогодні.

Історик та журналіст Вахтанг Кіпіані зазначив, що важливим для української греко-католицької церкви в еміграції є питання ідентичності.


«Підіть на цвинтар 1920-х років у якомусь маленькому містечку в Америці. Єдина ідентичність похованих там людей, єдина символіка – християнська, тобто раб Божий. На могилах не пише їхня професія чи те, що вони з України. Безумовно, вони християни, але й українці. Саме тому інтелектуальна робота священства з повоєнної хвилі – це дати можливість зрозуміти, що не треба відмовлятися від національної ідентичності, користуючись тільки християнством»

 

Нагадуємо, що Книжковий ярмарок триває у Львові з 16 по 19 вересня включно!


Топ подій «Форуму видавців», які варто відвідати 17 вересня

·  Творча зустріч з Василем Шклярем

·  Галина Крук модератор. Письменник і психоаналітик Юрій Прохасько.

·  «8000 миль самотності» з Оксаною Шаварською

·  «Читати з дітьми так, як мами-письменниці (на прикладі книжки Вікторії Амеліної «Е-е-есторій екскаватора Еки»)

·  Пристрасть у філософії: проблема істини, реальності та свободи.


Вся програма «Форуму видавців» тут!

Квитки на події, що відбуватимуться у Палаці мистецтв можна придбати також на сайті та на вході. Ярмарок триватиме до 19 вересня включно!

Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р