Четвертий день на 28 «Форумі видавців» у Львові

Четвертий день на 28 «Форумі видавців» у Львові

Вахтанг Кіпіані про новий проєкт «Дисиденти», Презентація книжки Нелі Романовської «Усиновлена», Юрій Андрухович та Галини Петросаняк про багатовимірний світ Андре Камінського та інші цікаві події.

 

«Дисиденти» це проєкт не лише про вже відомих особистостей.

18 вересня у приміщенні Палацу мистецтв відбулася презентація проєкту «Дисиденти». Презентував його український журналіст, історик та редактор інтернет-видання «Історична правда» Вахтанг Кіпіані.

«Дисиденти» – це проєкт не лише про вже відомих особистостей, а й про людей, які не зробили політичної кар’єри.

«Не потрібно жаліти дисидентів - це був їх вибір», – зазначив Вахтанг Кіпіані.

Сьогодні ми маємо зважати на уроки минулого. Адже й у наш час є ті, хто сидить у в’язниці через свої переконання і прагне кращого майбутнього для держави. Вахтанг Кіпіані вважає, що одне з завдань сучасних українців – увійти до світової спільноти і почати говорити про трагічне минуле свого народу.

«Радянські табори 70-80рр. були розраховані на 50 осіб, українці складали більшу половину засуджених. Дисидентський рух опору – це не просто сторінка в історії, це спільна боротьба народів східної Європи проти радянського терору, яка триває і досі», – підкреслив Вахтанг Кіпіані.

 

Бог хоче тебе усиновити: Презентація нової книжки Нелі Романовської «Усиновлена» в межах концерту «Благотерапія».

У Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась презентація книги Нелі Романовської «Усиновлена».

Книга розповідає про складнощі життя людини, що виросла у сиротинці, та про віру як рушійну силу:

«Я настільки звикла радитися з небом. І потім постійно хтось траплявся мені на дорозі, допомагав. Плоть міняється, люди міняються, але Бог завжди був поряд».


Про своє знайомство із Богом Неля Романовська розповідає так:

«У дитини, яка навчається у інтернаті, є одне велике невсипуще бажання – вона дуже хоче, щоб її усиновили… Я хотіла бути усиновленою, але ніхто не брав мене. Звичайно, падала самооцінка. Я думала, що погана, і тому мене ніхто не хоче. Одного разу до нас приїхали люди, вони принесли нам печиво, цукерки. І вони сказали таку фразу: «Бог хоче тебе усиновити». І я повірила в це. Я вірила, що є хтось, хто буде мене вести».

Протягом зустрічі Неля Романовська читала уривки із книги, декламувала авторські поезії та співала ліричні пісні про Бога.

 

Швейцарська історія про Буковину та соціалізм: Юрій Андрухович і Галини Петросаняк про багатовимірний світ Андре Камінського та книгу «Наступного року в Єрусалимі.

Обговорили й українське видання роману швейцарського письменника Андре Камінського «Наступного року в Єрусалимі» у перекладі Галини Петросаняк.

Вибір книги для перекладу був особливим, розповідає Галина Петросаняк: «Після прочитання першого абзацу книги я вже знала, що буду її перекладати. Я знала, що вона стосується Буковини, Австро-Угорщини, тому й знала, що вона знайде свого читача».

 

Під час дискусії намагались з’ясувати, якій країні належить творчість Андре Камінського: швейцарський по праву, польський за походженням, а от роман свій пише про Буковину. Галина Петросаняк жартома додає:

«Ми можемо його запросто привласнити, ми маємо всі підстави. Він станіславівський».

Юрія Андрухович зазначив, що роман демонструє добрячий шмат історії ХХ століття.

Головний герой роману – трохи анекдотичний, казковий та трикстерний, адже до останнього вірить у власну геніальність.

«Це роман про мистецтво та комерцію, про віру та атеїзм, про багатство та бідність, про біографію, фармацевтику, футбол, монархізм та соціалізм. Про винаходи, про дівочі мрії, у свою чергу досить феміністичні», – зазначає Галина Петросаняк.

 

«Наступного року в Єрусалимі» можна придбати на стендах «Видавництва 21» на Книжковому ярмарку в Палаці мистецтв або на Проспекті Свободи.

 

Нагадуємо, що Книжковий ярмарок триває у Львові з 16 по 19 вересня включно!

Топ подій «Форуму видавців», які варто відвідати 19 вересня

·  Презентація спільного роману Андрія Куркова та Юрія Винничука

·  Авторська зустріч з Максом Кідруком

·  Презентація книги Тамари Горіхи Зерні «Принцип втручання»

·  Книжковий дайвінг по роману Станіслава Лема «Соляріс»

·  «Фемінізм і місто» - презентація нового коміксу

Вся програма «Форуму видавців» тут!

Квитки на події, що відбуватимуться у Палаці мистецтв можна придбати також на сайті та на вході.

Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р